انتخاب شال مناسب

lvfj0o5y9nj539onytjo5iyj 300x281 انتخاب شال مناسب

خرید شال، یکی از حساس ترین مراحل خرید در زندگی هر خانم است. چرا که، بر خلاف تصور برخی از افراد، شال در زیباتر به نظر رسیدن استایل اهمیت زیادی دارد و انتخاب های اشتباه، می توانند به راحتی شما را از سبک روز و یا دلخواه تان دور سازند.

امروزه، به دلیل استفاده اغلب مردم از شبکه های مجازی و همچنین توجه بیشتر گروه های سنی به مد و فشن، انتخاب شال و روسری نسبت به سال های گذشته سخت تر شده است و همه خانم ها، می خواهند پوششی منحصر به فرد داشته باشند.

البته در این میان، هماهنگی با مد روز برای برخی از خانم ها و به خصوص در بین گروه نوجوان ها، اهمیت زیادی دارد و این عده، دائما در حال چک کردن اخبار فشن هستند و به سرعت جدیدترین روسری و یا شال های بازار را خریداری می کنند.

با توجه به اهمیت این موضوع، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با مهم ترین نکات کاربردی در خرید شال آشنا کنیم.

برای هر فصل، شال و روسری جدا داشته باشید

همانطور که می دانید، در فصل های مختلف پارچه های جدیدتری وارد بازار می شوند که جنس این پارچه ها براساس آب و هوای هر منطقه متفاوت است.

به عنوان مثال، در بهار و تابستان شال و روسری نخی، ابریشمی، حریر و … بیشتر خریداری می شوند و یا در زمان سرما و زمستان، شال هایی که گرم هستند و پارچه موهر و یا پشمی دارند ویترین های مغازه ها را اشغال می کنند.

به همین خاطر، شما باید روسری و یا شال خود را با توجه به آب و هوا انتخاب کنید. البته در صورت عدم امکان خرید شال پاییزی نیز می توانید از شال های تابستانی خود استفاده کنید ولی به یاد داشته باشید که این پارچه ها، در برابر سرما مقاومت چندانی ندارند!

بیشتر بخوانید:  آیا فیروزه خراب شده دوباره احیا می‌شود؟

جنس پارچه را از یاد نبرید

dfllkrvjn3598t8un45yh 4iu5h 300x248 انتخاب شال مناسب

معمولا اکثر خانم ها به دنبال شال و یا روسری هایی هستند که به خوبی بر روی سر قرار بگیرند و سر نخورند. اگر شما هم در این گروه قرار دارید، بهتر است از خرید شال ساتن و یا حریر صرف نظر کنید!

این پارچه، با وجود زیبایی های زیادی که دارد، فرد را از درست کردن پی در پی روسری بر روی سر خسته می کند و به این دلیل، برای مهمانی ها و چنین مراسماتی بیشتر توصیه می شود.

نخ کش شدن شال ها، یکی دیگر از مشکلات حل نشدنی است! در بسیاری از مواقع، شال مان به دلیل برخورد با یک جشم تیز مثل گیره های مو، گوشه ناخن و… نخ کش شده و دیگر قابل استفاده نبوده است.

بنابراین، در خرید شال به این موارد توجه کنید و با بهره بردن از راهنمایی های فروشنده، پارچه شالی مناسب با شرایط تان را مورد انتخاب قرار دهید.

از مد دوری نکنید

پیروی از مد و فشن، برای برخی از خانم ها بسیار مهم است و این افراد، باید تمامی وسیله های خود و حتی لباس های شان را براساس استانداردهای جدید دنیا برقرار سازند.

این شیوه، در ابتدا ممکن است جذاب به نظر برسد و حتی انرژی مثبتی را نیز به فرد القا کند ولی به مرور، باعث ایجاد نوعی حساسیت، احساس کافی نبودن و مقایسه زندگی خود با دیگران می شود.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با فروشگاه اینترنتی شمال مال

به همین دلیل، بهتر است میانه روی را رعایت کنید و در برخی موارد مثل انتخاب شال فشن برای برخی از موقعیت ها، مد را در نظر بگیرید.

در خرید شال به ویژگی های ظاهری خود توجه کنید

rlvtojm5309tu549utno53 300x249 انتخاب شال مناسب

یکی از اهداف اصلی ما از خرید شال و روسری، بهتر کردن ظاهر و حتی نمایان سازی زیبایی مانتو، کیف و کفش و… است.

متاسفانه، برخی از خانم ها به این نکته توجه کافی ندارند و انتخاب های خود را بدون در نظر گرفتن رنگ پوست، شکل صورت و رنگ موهای خود انجام می دهند.

به عنوان مثال، طبق توصیه استایلیست های معروف جهان، کسانی که صورتی بیضی شکل دارند، بهتر است بیشتر شال و خانم هایی که صورت شان مربع شکل است باید در خریدها به سراغ روسری بروند.

برای پوست های سبزه، طیف های رنگ گرم مانند زرشکی، نارنجی و… مناسب تر هستند و برخلاف آن، پوست های سفید و روشن محدودیت چندانی در انتخاب رنگ شال و یا روسری ندارند.

در حال حاضر، اکثر خانم ها رنگ موهای طبیعی خود و یا رنگ های تیره را به رنگ های روشن و بلوند ترجیح می دهند. طبق این قاعده، شال فشن که در آن طیف صورتی و یا قهوه ای به کار گرفته شده است، توصیه می شود.

قوانین ست کردن شال با سایر لباس ها را فرا بگیرید

از جمله نکاتی که باید در خرید شال به آن توجه کرد، رنگ و نوع مانتو، کفش و شلوار است.

بیشتر بخوانید:  حرفِ حساب در قاب تصویر

اگر نمی توانید برای هر مانتو شالی جداگانه بخرید، بهتر است رنگ شال خود را از بین رنگ های خنثی انتخاب کنید تا به راحتی با طیف رنگ های دیگر ست شود.

رنگ سفید، مشکی، طوسی و… از جمله این رنگ ها هستند که با انواع استایل همخوانی دارند و ترکیب زیبایی را نیز به وجود می آورند.

علاوه بر رنگ های ذکر شده، از رنگ های مکمل و یا حتی نزدیک به رنگ مانتو و سایر لباس ها نیز می توان برای شال استفاده کرد. تنها کافیست استایل دلخواه خود و نحوه ست کردن رنگ ها با یک دیگر را بشناسید!

شال های خود را تفکیک کنید

lfcj3i5tovnh53iutnve5i 300x231 انتخاب شال مناسب

همه ما، برای حضور در هر مکان لباس های خاصی داریم و تنها با یک لباس، درهمه مراسم ها و موقعیت ها حضور پیدا نمی کنیم.

همانطور که این حساسیت برای مانتو و یا کفش ما وجود دارد، باید در زمان خرید شال نیز به آن توجه شود.

به این منظور، می توانید با توجه به شاغل بودن یا نبودن، اوقات زیادی را در خارج از خانه سپری کردن، مهمانی زیاد رفتن و… شال مناسب را انتخاب کنید.

به عنوان مثال، برای مراسمات خاص، بهتر است اولویت خود را شال های مجلسی ساتن و مشکی رنگ قرار دهید تا در هماهنگ کردن رنگ ها با هم دیگر به مشکل برنخورید.

علاوه بر آن، برای بیرون رفتن روزانه نیز یک الی دو شال مناسب و راحت را مدنظر قرار دهید. به این ترتیب، شال های تان مدت زمان طولانی تری سالم باقی می مانند و استایل تان را نیز حفظ خواهید کرد.

مطلب پیشنهادی

اهمیت طرح جابربن حیان در نظام آموزشی | آموزش خلاقیت محور

با توجه به نتایج به دست آمده می توان گفت نظرات پژوهشگران برتر طرح جابر …