روش های شستن لباس عروس

%name روش های شستن لباس عروس

آموزش شستن لباس عروس در خانه

جنس لباس عروس از تور، حریر و ساتن است و معمولا شستن لباس عروس منجوق دوزی و سنگ دوزی شده در ماشین لباسشویی غیر ممکن است. بنابراین هیچ‌گاه لباس عروس را داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید، چرا که ممکن است چرخش دستگاه باعث پاره شدن لباس شود.

راهنمای شستن لباس عروس :

امروزه کرایه کردن لباس عروس رواج پیدا کرده است اما هنوز بعضی افراد ترجیح می دهند که لباس عروس شان را خریداری کنند. بنابراین بهتر است آن را در اسرع وقت بشویید اگر لباس عروس مدتی کثیف بماند و بعد آن را بشویید به راحتی تمیز نمی شود و امکان دارد لکه ای از کثیفی باقی بماند بنابراین در اولین فرصت لباس عروس را بشویید.

اما اگر لباس عروس کرایه کرده اید و لباس تان زیاد کثیف شده بود می توانید آن را لکه گیری کنید و یا به خشکشویی بدهید.

برای تمیزکردن لباس عروس، بهتر است در مرحله ی اول آن را به خشکشویی بدهید این روش بهترین و راحتترین روش برای تمیز کردن لباس عروس می باشد. در ادامه شما را با شستن لباس در خانه آشنا می کنیم.

بیشتر بخوانید:  تمیز کردن لکه های رنگ از روی لباس

اما برای شستن لباس عروس در خانه باید ابتدا لباس را بررسی کنید. ببینید تا چه حد لباس عروس تان کثیف است. اگر نقطه هایی از آن کثیف است بهتر است آن را کامل نشویید. شستن لباس عروس مانند لباس مجلسی کار ساده ای نیست. لباس عروس را هرگز داخل ماشین لباسشویی خانگی قرار ندهید زیرا باعث خراب شدن لباس می شود.

%name روش های شستن لباس عروس

نحوه ی شستن لباس عروس

لکه گیری لباس عروس :

قسمت های کثیف لباس عروس را با مقداری آب و مایع شستشو روی لکه ها اسپری کنید، و سپس با دستمال حوله ای سفید به آرامی روی لکه بکشید و سپس دستمال را با آب بشویید و چند بار روی قسمت بکشید و بعد از شستشو آن را با سشوار خشک کنید.

اگر اجازه بدهید لباس خودش خشک شود لکه ای در اطراف قسمت شسته شده ایجاد می شود. اما اگر آن را با سشوار خشک کنید دیگر لکه ای ایجاد نمی شود.

%name روش های شستن لباس عروس

طرز شستن لباس عروس

شستن قسمت های سینه ی لباس عروس :

برای شستن قسمت های سینه ی لباس عروس که لکه هایی از کرم پودر روی آن باقی می ماند. هرگز آن را با دست مشت ندهید باید مقداری آب و مواد شوینده را روی آن قسمت اسپری کنید. و بعد به وسیله ی یک مسواک تمیز روی آن بکشید. و زمانی که لکه از بین رفت با دستمال تمیزی روی آن ها بکشید و بعد دستمال نمدار را روی آن قسمت بکشید و بعد با سشوار خشک کنید.

%name روش های شستن لباس عروس

مراحل شستن لباس عروس

بیشتر بخوانید:  آموزش تصویری ساخت ننو یا تاب ریلکسی

شستن آستر لباس عروس :

آستر لباس عروس یکی از کثیف ترین قسمت های لباس عروس است و برای شستن آستر دیگر لازم نیست آن را با آب و شوینده اسپری کنید برای این کار لایه های آستر را یکی یکی داخل لگن آب و مواد شوینده قرار بدهید و به آرامی بشویید اگر تمیز نشد مواد شوینده را بیشتر کنید و اجازه بدهید کمی داخل آب بماند و بعد آن ها را یکی یکی بشویید و آبکش کنید، اگر بعد از این کار لباس عروستان خیس شد و نتوانستید با سشوار آن را خشک کنید، می توانید لگن را آب گرم کنید و لباس عروس را چند بار داخل آن فرو ببرید و بیرون بیاورید تا جایی که دیگر کف یا آب کثیفی از لباس تان خارج نشود. سپس آن را روی چوب لباس قرار بدهید و آن را به صورت آویزان قرار بدهید تا کاملا خشک شود. هرگز لباس عروس کاملا خیس را روی بند لباس آویزان نکنید زیرا باعث می شود بد حالت شود.

%name روش های شستن لباس عروس

نکاتی برای شستن لباس عروس

بیشتر بخوانید:  ایده هایی زیبا برای تزیین هدایا

اتوکشیدن لباس عروس :

امکان دارد بخواهید برای اتو کردن، لباستان را به خشکشویی بدهید. خودتان هم می توانید این کار رادر خانه انجام بدهید. به این صورت که ابتدا روکش میز اتو را بشویید تا لکه کثیفی روی آن باقی نمانده باشد. یا روی میز اتو یک تکه پارچه تمیز و ترجیحا سفید پهن کنید.

پیشنهاد می کنیم روی لباستان ملحفه ای سفید بیندازید که از اتوکشی آسیبی به لباستان وارد نشود.بیشتر اتوها آن قدر تمیز نیستند که  خطری لباس عروستان را تهدید نکند. در صورت چسبیدن اتو دمای اتو را کم کنید. از دنباله یا پایین لباس عروس اتو زدن را شروع کنید.

 

منبع: بیتوته

مطلب پیشنهادی

دلایل بوی بد کولر آبی چیست و چگونه میتوان آن را برطرف کرد؟

بوی بد کولر آبی چگونه از بوی بد کولر آبی خلاص شویم؟ به وجود آمدن …