شستن قلم موهای آرایشی

%name شستن قلم موهای آرایشی

روش شستن قلم موهای آرایشی

قلم موهای آرایشی میتواند باکتری و الودگی های بیشماری را بعد از استفاده بخود جذب کند. بنابراين شست و شوی مداوم و صحیح آنها بهترین راه براي این است تا اطمینان حاصل کنید که باکتری و الودگی ها به پوست شما اسیب نمی رساند. انجام مرحله های زیر فرآیند شست و شوی قلم موهای شما را خيلي ساده خواهد کرد.

قلم موهای آرایشی خوب، جزء پرکاربردترین و گرانبهاترین لوازم آرایش هستند.

قلم موهای خاصی وجود دارند که براي رسيدن به چهره ای عالی، به وجود آنها احتیاج خواهید داشت. با این حال یکی از چیزهایی که خيلي ها از آن چشم پوشی ميکنند شستن قلم موهای آرایشی شان است! قلم موهای آرایشی میتواند باکتری و الودگی های بیشماری را بعد از استفاده بخود جذب کند. بنابراين شست و شوی مداوم و صحیح آنها بهترین راه براي این است تا اطمینان حاصل کنید که باکتری و الودگی ها به پوست شما اسیب نمی رساند. انجام مرحله های زیر فرآیند شست و شوی قلم موهای شما را خيلي ساده خواهد کرد.

تمیز کردن قلم موها بطور منظم به از بین بردن موارد زیر کمک ميکند :

گرد و خاک و بقاياي آن

چربی ها

باکتری ها

سلول های مرده ی پوست

مواد آرایشی

%name شستن قلم موهای آرایشی

نحوه شستن قلم موهای آرایشی

نحوه شستن قلم موی آرایشی

قلم موهای آرایشی را زیر آب ولرم بگیرید. بسیار مهم است که سر قلم مو را زیر آب بگیرید که خیس شود.

مقداری صابون مایع یا تمیزکننده قلم موی آرایشی را کف دستتان بریزید. به آرامی قلم مو را به روی مایع کف دستتان بکشید.

بیشتر بخوانید:  پروتئین تراپی مو چیست و چه فوایدی دارد؟

یک روش شستن قلم موهای آرایشی ماساژ دادن آن به روی محلول آب و مایع دست شویی در کف دست است.

می توانید در یک لیوان مقدار اندکی آب بریزید و مایع شوینده قلم مو یا شامپو بچه را در آن بریزید و بجاي این که قلم موها را به کف دستتان بکشید به درون این ظرف بگذارید و از این طريق نسبت به شستن قلم موهای آرایشی خویش اقدام کنید.

بعد دوباره موهای آنرا زیر آب بگیرید و به آرامی ماده های باقی مانده در آنرا پاک کنید.

قبل از این که قلمو آرایشی را خشک کنید یا حتی بین شست و شو آنرا با محلول سرکه- آب ضد عفونی کنید. نگران نباشید بوی تند سرکه به محض خشک شدن موها از بین میرود . یک ظرف یا یک فنجان را با دو قسمت آب و یک قسمت سرکه پر کنید قلمو را در محلول تمیز کنید ولی از مرطوب کردن قسمت فلزی جلوگیری کنید.

در این مرحله باید آب باقیمانده در موهای قلم آرایشی را خارج کنید. بدین ترتیب موهای قلم را کمی فشار دهید و با یک حوله به آرامی سعی کنید خیسی باقی مانده در آنرا بگیرید.

با دستتان کمی به قلم مو شکل دهید تا حالت خود را از دست ندهد.

در مرحله آخر باید بگذارید قلم مو خشک شود. براي اینکار باید آنرا بصورت خوابیده به روی یک حوله قرار دهید . برای این که به خوبی هوا لا به لای موهای قلم مو شود بهتر است کامل روی سطح قرار نگیرید و کمی بالاتر از حوله باشد. بنابراین میتوانید یک وسیله کوچک مسطح زیر آن بگذارید که بتواند آنرا کمی بالاتر از سطح زمین قرار دهد. بعد روی حوله ديگر قرار دهید تا 24 ساعت بطور  کامل خشک شود.

بیشتر بخوانید:  مراقبت های پس از لیزر پوست

نکته:در نظر داشته باشید شستن قلم موی آرایشی در لباسشویی یا ماشین ظرفشویی امکان پذیر نیست چرا که حرارت موجود در فضای این ماشین های شست و شو باعث جدا شدن موها از قلم ميشود .

قلمو ها را عمودی هنگام خشک کردن نگه ندارید

آب به داخل قلمو میرود و سبب زنگ زدن یا پوسیدگی ميشود . همچنین میتواند سبب شود چسبش شل شود. زمانیکه آنها بطور کامل خشک شدند، عمودی نگه داشتن آن ایمن است.

از سشوار یا اتو براي خشک کردن استفاده نکنید

گرمای شدید فیبرها را آوار خواهد کرد حتی اگر فیبرها طبيعي باشند مانند موی سمور

%name شستن قلم موهای آرایشی

شستن قلم موهای آرایشی

دسته ی قلم موها را فراموش نکنید

معمولاً هنگامی که قلم موها را تمیز می کنیم، تنها به موهای آن ها توجه می کنیم، ولی تمیز کردن دسته هایشان هم مهم است. دسته های قلم موها پر از میکروب و الودگی هستند، بدین ترتیب به یک تمیز کننده ی خوب احتیاج دارند.

می توانید دسته های قلم موها را با شوینده ی لباس تمیز کنید. اگر وسواسی هستید، از کمی الکل استفاده کنید. به این ترتیب می توانید در یک مرحله ی سریع، آنرا تمیز و ضد عفونی کنید.

مراقب نام ها و شماره ها باشید 

شاید این نکته براي بعضی از شما احمقانه به نظر برسد، ولی اگر واقعا میخواهید که قلم موهایتان را در بهترین شکل مراقبت کنید، کمی لاک روشن روی اسم و شماره ای که روی دسته ی قلم مو درج شده ، بزنید. اسم ها و شماره ها در نهایت فرسوده شده و با شستشوی مرتب شما از بین میروند .

بیشتر بخوانید:  ۱۰ مدل شینیون فرانسوی ساده و شیک

ولی یک لایه لاک از اطلاعات درج شده روی قلم مو مراقبت ميکند و در نتيجه شما فراموش نمی کنید که براي هر کاری از کدام قلم مو استفاده می کردید. با اینکار قلم موها همیشه تازه به نظر می رسند.

به قلم موهایتان وضعیت دهید

چنانچه متوجه شدید که قلم موها بتدریج سفت شده اند، اندکی نرم کننده ی مو روی موهای قلم مو ماساژ دهید و با آب گرم بشویید و آن ها را طبق معمول خشک کنید. به این روش، به نرمي و لطافت زمانی میشوند که تازه آن ها را خریده بودید!

بسیار خب، اینها چند راه ساده و ارزان قیمت براي مراقبت از قلم موهای آرایشی شخصی شما بودند. درصورتی که هفته ای چند دقیقه براي نگهداری از قلم موهایتان وقت قرار دهید، میتوانید بمدت طولانی تری از آن ها استفاده کنید.

براي بهترین نتيجه، باید قلم موهای آرایشی خویش را هر ۲ تا ۴ هفته بشویید. درصورتی که هرروز با قلم موهایتان لایه ضخیمی آرایش می کنید، حتماً باید هر ۲ هفته قلم موهایتان را بشویید. در واقع اگر زیاد از قلم موهایتان استفاده ندارید، میتوانید فاصله ی بین شست و شوها را بیش تر کنید.

 

منبع: بیتوته

مطلب پیشنهادی

آموزش براشینگ موهای کوتاه

براشینگ موهای کوتاه براشینگ موهای کوتاه براشینگ را می توان جزو کارهای روزانه دسته بندی …